NYHEDER

Henning & Pal - idéseminar 21/2 kl 14

Tidspunkt: SØNDAG 21. februar 2021 kl 14:00.
Sted: Online Zoom-møde (se din mail)
Møde: Idéseminar med Henning og Pal

Henning og Pal på slap line

Henning og Pal fra Magisk Cirkel Sønderjylland er begge kendt for at være kreative opfindere, når det gælder om at løse “magiske” problemer. Altså de problemer der opstår når man gerne vil opnå det umulige men desværre lever i en verden hvor fysikken begrænser hvad der er muligt.

Nogle gange er svaret simpelt og opstår når man vender idéen på hovedet. Andre gange kræver det umulige at man bruger teknik og opfinder maskineri der løser problemet. Pal og Henning kan begge dele. I dette idéseminar SØNDAG 24/2 kl 14 øser de ud af deres kreative viden og du er inviteret med.

Du kan komme en tur til det kreative værksted på Zoom. Vi sender dig et link til zoom-mødet på mail.

Henning Nielsen og Vijay Pal

Glæd dig en hyggelig og inspirerende eftermiddag !

– Bestyrelsen


Støt Magisk Club Århus

Støt klubben med dit medlemskab hvis du ønsker, at magien skal leve videre i Aarhus.

Magisk Club Århus tilbyder hver måned arrangementer og møder for tryllekunstnere. Klubben er afhængig af kontingenter og gratis arbejdskraft fra klubbens medlemmer.

Vi er en åben forening, så alle trylleinteresserede kan blive medlem.